Uroda

Rozstępy na pośladkach – przyczyny, profilaktyka, usuwanie

Czynników kształtujących rozstępy jest co najmniej kilka. Zdecydowanie najczęściej spotykanym jest nadwaga, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie. Doprowadza on do dużych naprężeń skóry, co finalnie skutkuje przerwaniem włókien kolagenowych.

Rozstępy na pośladkach

Miejscem w którym wrzecionowate pasma pojawiają się szczególnie często są pośladki. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to właśnie tutaj odkłada się największa ilość tkanki tłuszczowej. Skóra zatem jest narażona na szczególne naprężenia.

Wrzecionowate pasma mogą pokrywać niemalże całą powierzchnię pośladków, tworząc niezwykle nieestetyczny defekt.

Rozstępy – powód do kompleksów?

Estetyka tej dolegliwości jest fatalna. Kiedy rozstępy pojawiają się w miejscu widocznym, stanowią niemalże gwarancję kompleksów. W przypadku rozstępów na pośladkach nie jest tak źle, gdyż na co dzień miejsce te jest niedostępne i niewidoczne.

Rozstępy na pośladkach – profilaktyka

Pojawienie się poprzecznych pręgów na skórze to defekt wynikający przede wszystkim ze złej pielęgnacji i odżywiania skóry. Aby zapobiec w przyszłości takiej sytuacji należy nakładać na pośladki kremy wzbogacane:

  • elastyną
  • kwasem hialuronowym
  • kolagenem

Warto również uzupełnić dietę we wszelkie niezbędne minerały i biotynę.

Rozstępy na pośladkach – usuwanie

Przypadłość ta nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i funkcjonowania organizmu. Jest jedynie defektem estetycznym/kosmetycznym. Jego usuwanie jest możliwe, ale nie konieczne.

Rozstępów można się pozbyć stosując rozmaite metody. Zdecydowanie najbardziej efektywne okazują się zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja oraz zabieg wykorzystujący technologię cryolift.

Alternatywnym sposobem na pozbycie się rozstępów jest wykorzystywanie powszechnie dostępnych kosmetyków „na rozstępy” – tj.: kremów i maści, dostępnych w aptece bez recepty. Zastosowanie znajdują również domowe receptury, tj: maseczki, masaże i peelingi. Ich skuteczność pozostawia jednak wiele do życzenia.

Mikrodermabrazja na rozstępy
Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny o charakterze pielęgnacyjnym. Polega on na ścieraniu warstw naskórka w celu poprawy kondycji skóry, usunięcia rozmaitych defektów i zmian. Najlepszą recenzją dla tego zabiegu są liczne pozytywne opinie:

Karolina, 29 lat, Puck

Generalnie – jestem zachwycona. Od wieku nastoletniego borykałam się z trądzikiem. Kiedy już go wyleczyłam pozostawił po sobie niewielkie „bruzdy” i blizny. Na całe szczęście – mikrodermabrazja okazała się skuteczna. Wystarczyły dwa zabiegu (w odstępach dwumiesięcznych) by całkowicie pozbyć się tej nieszczęsnej dolegliwości. Uff, mam to już za sobą.

Jacek, 33 lata, Warszawa

Jestem kulturystą. Niestety, zbyt szybkie przyrosty masy mięśniowej okazały się nie tyle co sukcesem, co klapą. Obok naprawdę dobrze wyglądających mięśni pojawiły się rozstępy. Smarowałem kremami, stosowałem rozmaite domowe sposoby – bez skutecznie. Pomogły mi dopiero zabiegi mikrodermabrazji (ścieranie naskórka). Po rozstępach nie ma śladu… nie sądziłem, że można je całkowicie usunąć.

Karolina, 22 lata, Siemianowice Śląskie

Moja opinia na temat mikrodermabrazji? Zabieg nie był bolesny. Towarzyszył mi lekki dyskomfort bo ścieranie naskórka miało miejsce na twarzy, ale to w pełni do przeżycia. Efektywność? Na najwyższym poziomie. Usuwałam tą metodą trądzik i… muszę powiedzieć, że nie ma po nim śladu. Naprawdę sądzę, że to niezwykła zdobycz medycyny estetycznej. To naprawdę działa.

Kacper, 36 lat, Lubliniec

Od trzech lat jestem osobą szczupłą. Uporałem się nawet z zalegającą skórą (niegdyś ważyłem 65 kilogramów więcej), ale… problemem były rozstępy. Tutaj nie wystarczyła silna wola, dieta czy trening. Kosmetyki okazały się nieskuteczne. Dopiero po skorzystaniu z zabiegu dermabrazji skóra wróciła do optymalnej kondycji, a uwierzcie zmian na brzuchu i plecach było mnóstwo. Gdyby nie fakt, że zabieg nie należy do najtańszych, to odświeżyłbym w ten sposób skórę na całym ciele.

Podziel się z nami swoją opinią.

Korzystałaś/eś z zabiegu mikrodermabrazji? Koniecznie podziel się z nami swoją opinią. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *